Porządki świąteczne

Do świąt zostały już tylko dwa tygodnie, a jeszcze tyle do zrobienia. Wśród licznych zadań, zaraz obok pieczenia pierników, przygotowywania ryb i dekorowania domu, a nawet przed tym wszystkim czeka to jedno (chyba najmniej lubiane) świąteczne porządki.

Okna

Myte kilka, kilkanaście razy w roku nigdy nie są zbyt czyste by nie można umyć ich raz jeszcze. Niestety, ale mycie okien to praca bez końca, szczególnie zimą. Zanim więc zawiesicie piękne zasłony, śnieżnobiałe firanki, przykleicie dekoracje na szybę czy postawicie świece, świeczniki na parapetach – zadbajcie by były czyste i przejrzyste.

Kurz

Piękne dekoracje już czekają na to, by je wystawić. Jednak przed tym warto przetrzeć dokładnie wszystkie szafki, komody, sprzęty i stoliki. Po udekorowaniu domu będzie to Wam zrobić o wiele trudniej.

Podłogi

Odkurzanie, mycie, polerowanie – niby czynności podstawowe, jednak na święta chcecie by Wasze parkiety, panele czy dywany prezentowały się jeszcze lepiej. Warto dobrze oczyścić te powierzchnie oraz wypolerować (te które można) pięknie pachnącymi preparatami. Zapach czystego domu to przecież najpiękniejsze co możecie dać swojej rodzinie.

Mało czasu, a dużo zadań – obawiacie, że możecie nie zdążyć? Żaden problem, chętnie pomożemy.

Zadzwońcie, napiszcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *