Sprzątanie po remoncie

Nowy rok to często nowe postanowienia, a wśród nich chęć zmiany, siebie, swojego wyglądu, ale też bardzo często mieszkania czy domu.

Remonty, mimo że najpopularniejszy czas na nie w Polsce to okres wakacyjny, dobrze sprawdzają się także jesienią i zimą. Dlaczego?

Optymalna temperatura w pomieszczeniach. Ogrzewane mieszkanie tworzy dobre warunki do tego by masa szpachlowa, farba czy tapety wysychały. Zalecana temperatura przez producentów takich  produktów do wysychania to od 18°C do 23°C. Należy oczywiście pamiętać o wietrzeniu, które przyśpiesza proces wysychania, pomaga również neutralizować zapachy schnących substancji.

Cena jesienią i zimą oraz dostępność firm realizujących prace remontowe może być niższa. Jest to czas w jakim jest też wyższe prawdopodobieństwo, że remont zrealizujemy sprawniej a na przyjazd ekipy nie będziemy czekać tak długo jak w intensywnym budowlano i remontowo okresie wakacyjnym.

A przede wszystkim w wakacje będziemy mieć czas na zasłużony odpoczynek, który nie skończy się gruntownym remontem i sprzątaniem mieszkania.

Przygotowanie

Niezależnie od tego czy wykonujemy remont samodzielnie czy z pomocą ekipy budowlano – remontowej przez właściwymi pracami należy odpowiednio się do nich przygotować.

Jeśli planujemy malować ściany – należy je oczyścić z kurzu, ewentualnych pajęczyn. Wyczyścić listy przypodłogowe oraz wstępnie podłogę. Nieoczyszczone powierzchnie podczas malowania mogą sprawić nam wiele niespodzianek, np. drobinki kurzu pod świeżo pomalowaną farbą – fatalnie.

Jeśli zmieniacie meble czy to kuchenne czy wypoczynkowe jak sofy i fotele czy łóżka, to koniecznie dokładnie posprzątajcie miejsce gdzie się znajdą. Nowe meble, często mocowane do ścian, lub na tyle ciężkie, że ich przesuwanie, przestawianie będzie utrudnione, lepiej by znajdowały się na wyczyszczonej powierzchni. To może być najlepsza okazja by doczyścić zakryte na co dzień przestrzenie.

Remont i co dalej…

Po zrobionym remoncie, bardzo rzadko od razu możemy cieszyć się jej efektami. Najczęściej czeka nas jeszcze sprzątanie. Kurz, ślady klejów i farb, resztki materiałów budowlanych to dopiero początek. Najlepiej przecież umyć okna, a jak jedno, to za chwilę wszystkie. Podłogi i dywany również mogą wymagać sporo pracy.

Na szczęście nie musisz robić tego samodzielnie. Nasze usługi sprzątania sprawdzą się tu idealnie – przed jak i po remoncie chętnie Ci pomożemy, aby Twoje mieszkania, dom czy firma były jeszcze piękniejsze.

Zadzwoń, napisz

Tel.  733 030 502

spoldzielnia.buszkowo@gmail.com

Znajdziesz nas również na FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *