Zima w ogrodzie

Nastała zima. Wydawałoby się, że to czas którego nie będziemy spędzać w ogrodzie. Jednak nie jest to takie oczywiste. Są prace, które warto wykonać właśnie w tym czasie, po to by na wiosnę nasz ogród i rośliny w nim się znajdujące były piękne.

Po pierwsze porządki

Zanim spadnie śnieg i zmrozi wszystko w naszym ogrodzie – warto dokładnie posprzątać.

Przycinamy zaschłe części roślin, grabimy liście, zbieramy gałęzie i inne odpady roślinne. Nasza trawa aby przetrwała w dobrym stanie i była zdrowa na wiosnę powinna zostać oczyszczona z zalegających na niej, a niepotrzebnych elementów.

Zadbaj o sprzęt ogrodniczy – łopaty, grabie, taczki, konewki czy wąż do podlewania to akcesoria, które powinniście na czas zimowy zabezpieczyć, schować. Bez takiego działania, na wiosnę zamiast z kich korzystać może się okazać, że przyjdzie Wam kupować nowe.

Podobnie wyposażenie zewnętrzne jak krzesła, stoły, kosiarki czy też uwielbiany grill. Należy je oczyścić i odpowiednio zabezpieczyć.

Zabezpiecz swoje rośliny

Rośliny wieloletnie, które znajdują się w ogrodzie potrzebują wsparcia w tym, by przygotować się do zimy. Te bardziej wrażliwe należy przykryć odpowiednim materiałem lub folią. Doświadczony specjalista pomoże Wam dopasować grubość i materiał osłony, by rośliny bezpiecznie przetrwały zimę.

Zadbaj o strefy wodne

Oczko wodne, elementy czy sieci natryskowe oraz inne urządzenia czy przestrzenie, które funkcjonują z wodą należy odpowiednio przygotować. Zamarzająca woda może uszkodzić elementy w których się znajduje. Oczko wodne – jeśli możemy, warto opróżnić z wody. Jeśli z kolei mamy w nim ryby, należy odpowiednio je przygotować by pod warstwą ewentualnego lodu, zwierzęta były bezpieczne, nawiercić otwory, stworzyć zabezpieczenia.

Te wszystkie prace to prawdziwe wyzwanie do wykonania. Wy jednak nie musicie radzić sobie z tym sami. Zadzwońcie do nas, napiszcie – chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *